11 PM | 21 Dec

Još jedan sjajan vikend za ”Aprilce”

Još jedan uspešan vikend za plivače i pivačice 11. aprila.

Na takmičenju u Ljubljani, koje se odvijalo u neobičnom ali izuzetno atraktivnom formatu, naši takmičari su postigli visoke plasmane. Izuzetno jaku konkurenciju su činili Slovenački reprezentativci, koji su postigli veliki uspeh na nedavno završenom Evropskom prvenstvu.

Najistaknutiji plivač ovog vikenda bio je Uroš Đoković. Takmičenje u Nišu bila je poslednja šansa za Uroša da pojuri nacionalne rekorde u kategoriji pionira. Ovu šansu Uroš je iskoristio u potpunosti. Pala su dva nacionalna rekorda za pionire, i to u disciplinama 100 metara delfin i 200 metara delfin. Od posebnog značaja je rekord na 100 metara delfin, koji je pre 11 godina postavio reprezentativac, olimpijac, juniorski evropski i svetski prvak Ivan Lenđer. Rekordi na 100 delfin iznosi 58.52, a na 200 delfin 2:14.38. Sve čestitke Ukiju.

”Aprilci” su osvojili ukupno 15 medalja na ovom takmičenju, od čega 4 zlatne, 4 srebrne i 7 bronzanih.